O MNĚ

Mé jméno je Jana Dobruská a pocházím z Jižní Moravy. Moji rodiče odjeli do Prahy, když mi byly 3 roky. Vím, že moje práce s energií na podvědomé úrovní probíhá celý můj nynější život. Jen jsem si to neuvědomovala. Po roce 1989 jsem se začala hlouběji zajímat o alternativní medicínu - přednášky různých oborů, výstavy s esoterickou tématikou, setkání s lidmi téhož zaměření. Cítila jsem potřebu o tom všem hovořit. Jednak se mi občas zdály zvláštní sny, nebo se staly nevšední příhody. Pociťovala jsem nutnost vysvětlení a odpovědi na otázky, které mi stále častěji vystupovaly do vědomí. Tak jsem krůček po krůčku objevovala to, co jsem již dávno znala. Na své cestě k dalším odpovědím jsem narazila na otázku o energii a léčení reiki.

Jedna paní, která pracuje s anděly přes své léčivé obrazy, mě upozornila, že reiki není dobré. Radila mi, abych si s tím nezahrávala. Bála se toho. Prý už jen to slovo REIKI "píchá". Ve mně slovo "reiki" rozhodně tento pocit nevyvolávalo, naopak mě to velmi zaujalo. Tehdy jsem nechápala, proč měla takovou obavu. Byl to naprosto jasný impulz pro můj další směr. Hledala jsem informace v literatuře a našla tak cestu, kterou jsem se vydala. Dnes už si myslím, že znám příčinu jejích obav. Reiki je o tom, že člověk pracuje SÁM NA SOBĚ, MĚNÍ POSTOJE SÁM K SOBĚ. Této paní bylo nejspíš nepříjemné zabývat se sama sebou a mít se ráda. Musela by se sama změnit, což asi nechtěla. Práce skrz andílky a léčivé obrazy jí k její cestě stačila.

A to je začátek mé cesty a objevení toho, co jsme my všichni v dávných dobách uměli - léčit svá těla. Je to vlastně vzpomínání na vše, co umíme od matky přírody. To co jsme zapomněli a vymazali, tak mistr učitel otevře a naučí nás opět používat. Dnes už jsem učitel na cestě a Vám předávám to, co jsem se naučila od mých mistrů. Předávám Vám také mé zkušenosti spolu s moudrostí věků energie reiki.

Maluji léčivé obrázky - automatická kresba. Tyto obrázky pomáhají lidem otevřít jejich bloky a nechat je vystoupit z podvědomí na vědomou úroveň. Co se událo v minulosti na vědomé úrovni zpracovat, přijmout , vyřešit a rozpustit tyto staré strachy a bolesti. Přijmout se takový, jaký jsem, skutečnost tady a teď, pochopit proč a jít dál životem bez strachu a obav. Pracovat na odpuštění všem bytostem a hlavně sám sobě. Naučit se žádat o odpuštění. Tím, že se změním já, změní se též mé okolí. Svůj život změnit v krásnou cestu životem v bezpodmínečné lásce. V první řadě máme mít rádi svoji bytost (sami sebe), abychom se pochopili. Tuto lásku pak vyzařovat okolo sebe - a to bez podmínek. Učím své žáky reiki cestu (REIKI-DO) - samostatnému rozvoji bez závislosti na učiteli. Zachování své svobody a rozhodování bude pro mě vyznamenáním, když žák bude lepší, schopnější a předčí svého učitele. Je to známka, že jsem ho naučila samostatnému rozvoji.

PS: Pracuji s různými systémy: usui reiki - karuna reiki - seichem - (seikhim reiki) - keltské reiki - imara - shamballa 1024 - shamala 2002 - svatý grál - lightarian - aladin reiki - rasheeba - egypt - hatnamon, seichim a usui shiki ryoho reiki - léčení - masáže - lymfodrenáž - lávové kameny. Doplnění služeb - spolupráce s přáteli (rodinné konstalace - karty - minulé životy a jiné služby).

Certifikáty a osvědčení:
CERTIFIKÁT - MASÁŽ HORKÝMI KAMENY CERTIFIKÁT - MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ MISTR LÉČITEL REIKI
MISTR UČITEL OSVĚDČENÍ VÝPIS Z ŽIVNOSTENKÉHO REJSTŘÍKU