MASÁŽE
Součástí ceny terapií a masáží je komunikace vedená s klientem. Zjištění co klient chce, co potřebuje a co očekává. Co pro něj mohu udělat já. Dále pak zjištění stavu a problematiku co klient má. Návrh postupu práce s klientem, o dalších návštěvách. Rozpis pro domácí terapii, kterou klient provádí doma sám sobě dle doporučení.
1. TERAPIE ENERGIÍ REIKI:
Léčebná technika energií REIKI pracuje přes ruce terapeuta a působí na klientovo tělo, které se harmmonizuje a bloky, které má tak se rozpouští za účasti práce klienta. Kllientovi se vrací chuť do života a učí ho svůj život prožít v harmonii.

2. Masáže Lávovými kameny:
Tato masáž má účinky na dokonalé prohřátí celého těla. Působí na nervovou soustavu a má vliv na krevní oběh. Je to hluboká relaxsace pro člověka, který si jdopřeje. Podporuje naší osobnost a lásku k sobě. Dopřejte si tento LUXUS sami sobě, nebo ho darujte svým blizkým.

3. Lymfatické drenáže:
Při nedostatečně fungujícím lymfatickém systému dochází k hromadění tkáňové tekutiny bílkovin a odpadních látek metabolizmu ve tkáních. Lymfatické drenáže jsou spociální jemné hmaty na kůži a podkoží se zaměřením na lymfatický systém. Jedná se o jemnou manuální hmatovou techniku- nebolestivou - klientovi příjemnou. Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, ovlivňující lymfatický systém. Má hlubokce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt. (Zmírnění pocitu napětí a bolestivosti). Má blahodárný vliv na krevní a lymfatický oběh. Kombinuje se dobře se strojovými lymfatickými a fyzikálními terapiemi a cvičením.

Vhodné indikace k lymfatické drenáži
- otoky lymfatického původu
- stimulace imunitního systému
- detoxikace - pročišťování organismu
- odstranění celulitidy, ochablé kůže
- formování postavy
- léčba jizev
- kosmetické a estetické důvody (po plastických operacích)
- podpora úbytku váhy při dietách
- regenerace organismu při zvýšené únavě

4. Masáže Relaxační:
Mají vliv na hormonální a nervovou soustavu. Místní nervová zakončení v kůži, v podkoží a svalech i šlachách atd.. Přímo i nepřímo zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních potíží, např. bolesti svalů šlach a kloubů. Zlepšení krevního oběhu. Zlepšení látkové výměny. Zkvalitňuje regeneraci sil po práci a jiné zátěži. Přispívá k rychlému odstranění únavy osvěží a uklidní. Přispívá k lepšímu celkovému vzhledu člověka. Zpomaluje vznik příznaků stárnutí, například tvorbu vrásek, zhoršení stavu kůže a podkoží. Udržuje naše mládí. VÝZNAM MASÁŹE je tedy prevence, léčba, rekondiční, kosmetický a psychologický.

5. Definice Sportovní masáže:
Masáž je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, pomáhající zbavovat se únavy nebo připravit se na podání plného výkonu. Správná masáž je až tehdy, když hmaty přispůsobíme každému klientovi na jeho potřeby a tělo.

6. Masáž prenatální linie:
Tato masáž se provádí na chodidlech a někdy i na dlaních. Je to technika, která prozradí klientovi pocity svého prenatálního věku a vztahy rodičů v tomto období. A vztahy v nynějším životě s rodiči. Tím má možnost to co se děje pochopit a příjmout, odpustit sobě i svým rodičům přes pochopení problému.

7. Reflexní masáž na chodidlech:
Technika, která je pro naše tělo velice účinná. Na chodidlech je náš celý člověk a můžeme zde najít vše co nás bolí na těle a propojené souvislosti. Je to diagnostická technika a následně náprava sovislostí.

8. Automatická krezba:
Tato technika je velice účinná pro vnitřní obnovení rovnováhy energií. Diagnostikovat stav osobnosti a napojení na energetické zdroje pro duševní rovnováhu. Obnovit harmonii, duševní rovnováhu našeho těla, meridiány a orgány v těle. Podporuje a doplňuje ostatní techniky. Pomůže harmonizovat duševní stavy i fyzický stav člověka.

"JSEM PÁNEM SVÝCH MYŠLENEK" "ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI JE TAJEMSTVÍM ZVOTA" Zabývám se již dost dlouho automatickou krezbou. Moje obrázky pomáhají pracovat s klienty. Jsou léčivé a otvírají skryté problémy v podvědomí. Otevřou a dostanou na povědomou úroveň vědomí, kde již mohou klienti - problém řešit - uvědomit si - přijmout - zpracovat, tím s ním mouhou pracovat. Odpustit sobě i jiným a naučit se též požádat i pro sebe za odpuštění. Změnit zápis v buňkách a nastolit správný směr jednání a cesty ven, k sobě samému. Změnu může provést jen tehdy, kdy udělá rozhodnutí sám za sebe. Rozhodnutí a sám za sebe převzít zodpovědnost za svůj život a svá rozhodnutí o sobě samém. Potažmo svět a okolí vycítí tuto změnu a vezme na vědomí vaši změnu a jedná s vámi dle nových vibrací, které vysíláte a vám se vrací chuť a radost tvořit svůj život dle svých představ, ostatní vás začnou podporovat.

9. Dornova metoda:
Jedná se o jemnou manuální terapii, s jejíž pomocí jsou klouby a obratle i energetická centra bezpečně a přesně uváděna do původních a správných poloh. Autor této metody " Dieter Dorn" (znovuobjevitel) způsob jak jednoduše, rychle a jemně srovnat rozdílnou délku dolních končetin, posunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyšle, kolena atd.. Tato metoda pomáhá lidem již 35 let. Dornovka(lidový název mezi terapeuty) je druhem jemné manuální terapie, kterou lze snadno se naučit a používat. Brány energie, klouby a obratle mohou být pomocí této metody bezpečně a na milimetr přesně uvedeny do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti klienta a to přirozeným dynamickým a volným pohybem a dýcháním člověka. Při napravování nesprávných poloh obratlů se tímto pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem se může obratel nebo kloub opět přivést do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. tento pohyb se provádí kyvadlovým pohybem protilehlé končetiny a tak zabraňuje jakémukoli vysunutí a zapadne tam kam za normálních okolností patří. Ačkoliv klient může ve vyjímečných případech při napravování cítit bolest, tuto metodu lze na rozdíl od jiných korekčních či chiropraktických postupů nazvat skutečně šetrnou. (Dosavadní metody u fyzioterapeutů byly většinou prováděny trhnutím, které vyvolává zablokování energetických drah a tělesných tekutin a způsobuje tělu šok, natahuje svaly nebo vazivové struktury). Úžasná je její rychlost a také částečná samopoužitelnost klientem. Touto metodou se také uvolňují fyzické bloky. Dornovku lze, proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí příznaky.

Jak působí Dornova metoda:
- Po počátečném zhoršení stavu, tzv. bolesti z přestavění, která se dostaví po prvním až druhém ošetření se nakonec stav samovolně zlepší.
- Citelné zlepšení lze pozorovat hned, potom je průběh pozvolnější.
- Očividný a trvalý úspěch nastává spontálně, hned po prvním ošetření. Četnost ošetření je individuální, ale po 2. - 3. ošetřeníby se měl dostavit jistý úspěch. Jde též o sebekázeň klienta, zda dodržuje doporučenou domácí práci se sebou na odstranění svých zlozvyků, návyků při držení těla. A jiná doporučení, kter= obdrží při terapii. Pokud se nelepší stav klienta je třeba hledat, kde je a skrývá se chyba nebo hlubší (emocionální) důvod. V tomto případě prodloužit četnost ošetření. (Například při těžké skolióze) může při četnosti 1 x týdně nebo 1 x za 14 dní, trvat i několik měsíců. Vše závisí na sebekázni klienta a jeho vnitřním rozhodnutí, zda se chce svých příznaků zbavit.

10. BREUSSOVA MASÁŽ:
Tuto originální masáž vyvinul přírodní léčitel Rudolf Breusss (1899 - 1990) pocházející z Rakouska. Používá se na uvolňování, zklidnění orgánů, nervů, páteře a prevenci. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Navíc se při této jemné energetické masáži automatickým ošetřením akupresurních bodů (především na meridiánu močového měchýře) mohou blokády a duchovní napětí lehce uvolnit a tak se prohloubí celkový účinek. Je to masáž velice hluboké relaxace a uvolnění. Doporučuje se jako zakončení "DORNOVY METODY" pro zrelaxování těla klienta po terapii. Je možné taky aplikovat i samostatně, jako hlubokou relaxační techniku po velké fyzické zátěži a vypětí sil.  • MASSEUR´S CERTIFICATE
    CENTER FOR REGENERATIVE SERVICES AND EDUCATION
    MICHAL DUSIL BBA, NA KOZACCE 7, 12000 PRAGUE 2, CZECH REPUBLIC
    www.masaze-kurzy.cz